Home / Ajax 0-6 Feyenoord, Největší Ztráta V Historii Týmu

Ajax 0-6 Feyenoord, Největší Ztráta V Historii Týmu

Nedávno upoutal pozornost mnoha fanoušků silný zápas v Eredivisie. Ajax prohrál venku 0:6 s Feyenoordem, čímž vytvořil rekord největší prohry v lize v historii týmu. Zatím ve dvou ligových zápasech v této sezóně Ajax utrpěl dvojitou porážku od Feyenoordu 0-4 a 0-6. V této hře byli hráči v Fotbalové Dresy AFC Ajax soupeři plně potlačeni. Jen v prvním poločase se Feyenoord ujal vedení 3:0. Trenér Vantskip sice ve druhém poločase dvakrát střídal, ale situace na hřišti se nikdy nezměnila. V 56. a 66. minutě druhého poločasu vstřelil Feyenoord 3 góly v řadě. Ještě nepředstavitelnější byl počet střel obou stran ve hře. Feyenoord měl 29 střel, zatímco Ajax pouze 1 střelu. Nakonec Ajax utrpěl katastrofální porážku 0-6. To byl také největší ztrátový záznam mezi Ajaxem a Feyenoordem v oficiálním zápase. Ajax vyhrál titul Eredivisie 36krát. Dres Feyenoord Rotterdam se také 16krát objevily na stupních vítězů Eredivisie. Oba týmy jsou staré a silné týmy v Eredivisie. Obě strany byly dlouhou dobu přímými konkurenty pro šampionát Eredivisie. V posledních sezónách ale výkony Ajaxu nebyly ideální a ligový šampionát mu chyběl tři sezóny po sobě. Výkony v této sezóně sáhly na dno, aktuálně je v tabulce na 6. místě, 33 bodů za vedoucím PSV a 7 bodů od kvalifikace do evropské války.