Home / Manchester City Zajistil Pohodlnou Výhru 3:1 Proti Leedsu

Manchester City Zajistil Pohodlnou Výhru 3:1 Proti Leedsu

Erling Haaland se stal prvním hráčem, který vstřelil 20 gólů v Premier League v sezóně před lednem, když ve středu trefil dva proti svému domácímu týmu Leeds, když Manchester City vyhrál na Elland Road 3:1. Letní posila Borussie Dortmund, která se nekvalifikovala do Kataru 2022 s Norskem, vstřelila tři góly s Fotbalové dresy ve dvou zápasech za City od obnovení klubového fotbalu po šestitýdenní odstávce mistrovství světa. Haaland toho dosáhl v pozoruhodných 14 zápasech a před tím musíte opravdu smeknout čepici. City se provinilo tím, že promarnilo několik dobrých šancí v prvním poločase, přičemž Erling Haaland a Jack Grealish byli obzvlášť marnotratní.

Poté, co Haaland viděl několik ušetřených snah na začátku hry, neoslavoval své góly, ale projevil málo slitování při jejich zajišťování, aby si připsal své působivé konto ve svém 14. zápase kampaně. Odmítl slavit pokaždé, když na Elland Road skóroval v Manchester City dres. 22letý hráč se narodil v Leedsu, když jeho otec Alfie hrál za tým a Erling řekl, že klub má v jeho náklonnosti zvláštní místo. Před Haalandem bylo 21 zápasů, ve kterých Kevin Phillips vstřelil 20 gólů v Premier League v sezóně 1999/2000, měřítkem brilantnosti.

City byly v posledních letech na cestě k titulu při tolika příležitostech, že vědí, co to znamená jít na dálku. Guardiola jmenoval Rica Lewise ve své základní sestavě před Kylea Walkera a Joao Cancela, přičemž Kalvin Phillips se vrátil na lavičku poté, co byl vyřazen z Liverpoolu kvůli „nadváze“. City zajistilo vítězství, aby se posunulo zpět na druhé místo za Gunners a je na tom o dva body lépe než třetí Newcastle, který oba vyhráli v pondělí. S tím, že City tak pohodlně vyhrálo proti Leedsu, Arsenal dostane zprávu, že musí překonat impozantního soupeře, aby ukončil své dlouhé čekání na to, aby byl znovu šampionem.